PRZECZYTAJ ARTYKUŁ:

Relokowaliśmy ponad 1000 specjalistów IT do Polski w ramach programu Poland.Business Harbour...


PRZECZYTAJ INNE ARTYKUŁY 
× PRZECZYTAJ ARTYKUŁ:

Relokowaliśmy ponad 1000 specjalistów IT do Polski w ramach programu Poland.Business Harbour...


PRZECZYTAJ INNE ARTYKUŁY 
PRZECZYTAJ
ARTYKUŁ:

PROGRAM POLAND
BUSINESS HARBOUR
Q
&
A

Czy warto współpracować z profesjonalnym dostawcą usług legalizacji pracy i pobytu pracowników zagranicznych?

W dzisiejszym globalnym rynku pracy korzystanie z doświadczenia oraz umiejętności wyspecjalizowanych pracowników zagranicznych stało się nieodłączną częścią rozwoju oraz strategii wielu firm. Warto zauważyć, że proces legalizacji zatrudnienia cudzoziemców może być skomplikowany i czasochłonny. Pracodawca decydujący się na zatrudnienie pracowników z zagranicy powinien mieć pełną świadomość na temat potencjalnych trudności wynikających ze skomplikowanego prawa imigracyjnego oraz ryzyka, które wiąże się z nielegalnym powierzeniem pracy cudzoziemcowi. Jak głosi łacińska paremia ,,Ignorantia iuris nocet”, co można przetłumaczyć na język polski jako „nieznajomość prawa szkodzi”. To pracodawca decydujący się na zatrudnienie cudzoziemca ponosi odpowiedzialność za jego legalne zatrudnienie oraz jest zobowiązany do monitorowania legalności jego pobytu i pracy. Zważywszy na skomplikowanie oraz złożoność procesu, powstaje obecnie wiele firm, które specjalizują się w pomocy przy legalizacji zatrudnienia cudzoziemców oraz wyręczają pracodawcę we wszelkich obowiązkach jako pełnomocnicy strony. Pełna znajomość przepisów prawa imigracyjnego przez pracodawcę jest rzadko spotykana, dlatego firma zapewniająca kompleksowe wsparcie w zakresie legalizacji pobytu i pracy cudzoziemców jest nieocenionym wsparciem. 

Legalizacja pobytu i pracy cudzoziemców wsparcie profesjonalnej firmy. Dlaczego warto?

 Warto zastanowić się nad współpracą z profesjonalnym dostawcą usług z obszaru legalizacji pracy i pobytu pracowników zagranicznych, który zapewni nie tylko skuteczne wsparcie, ale także oszczędność czasu i energii. Proces legalizacji zatrudnienia cudzoziemców obejmuje szereg kroków, takich jak uzyskanie zezwoleń na pracę, zezwoleń na pobyt i pracę, oraz audyt dokumentów związanych z zatrudnieniem. 

Legalizacja pracy obcokrajowców – szanse płynące ze współpracy z profesjonalnym dostawcą?

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że kontakt z administracją publiczną może być często czasochłonny oraz mozolny. Szybkie załatwienie spraw, wymaga obycia oraz doświadczenia w kontakcie z urzędami. Warto również wspomnieć o dodatkowych usługach oferowanych przez firmy relokacyjne, takich jak wsparcie nie tylko w kwestiach administracyjnych, ale także pomoc w znalezieniu mieszkania czy zapisie dziecka do szkoły. Może to korzystnie wpłynąć na komfort życia cudzoziemców w Polsce, co przyczyni się do lepszego rozwoju w ich pracy. Dla firmy często oznacza to wzrost wyników finansowych, jak i również budowę wizerunku firmy przyjaznej pracownikom, tzw. employer brandingu, co wpływa na napływ większej ilości kandydatów. Faktem jest, że coraz więcej firm decyduje się na współpracę z profesjonalnymi dostawcami usług specjalizującymi się w obszarze legalizacji pracy obcokrajowców. Wielu z naszych klientów utrzymuje z naszą firmą wieloletnią współpracę co świadczy o kompleksowej pomocy i wsparciu na najwyższym poziomie, co oczywiście przekłada się na dynamiczny rozwój naszej firmy i stałe zwiększanie zakresu oferowanego przez Mobirel wsparcia. Jednym z kluczowych powodów, dla których warto zainwestować we współpracę z profesjonalnym dostawcą usług, jest oszczędność czasu. Specjaliści w dziedzinie legalizacji pracy i pobytu cudzoziemców posiadają wiedzę i doświadczenie, które pozwalają im skutecznie przyspieszyć procesy formalne. Odpowiedzialność za poprawne wypełnienie dokumentów i przestrzeganie wszystkich przepisów przenoszona jest na ekspertów, co pozwala firmom skoncentrować się na swoich głównych celach biznesowych.

Legalizacja pobytu i pracy cudzoziemców – dodatkowe benefity w kontekście współpracy

Profesjonalne wsparcie obejmuje także monitorowanie zmian w przepisach dotyczących legalizacji pracy obcokrajowców. Dynamika zmian w prawie sprawia, że nawet najbardziej doświadczeni pracownicy HR mają trudności z utrzymaniem się na bieżąco z wszelkimi aktualizacjami. Współpraca z ekspertami w dziedzinie imigracji eliminuje ryzyko nieścisłości prawnych i minimalizuje potencjalne kary za nieprzestrzeganie przepisów. Firmy specjalizujące się w obszarze legalizacji pracy i pobytu pracowników zagranicznych oferują także kompleksowe wsparcie administracyjne. Od procesowania formalności urzędowych po profesjonalną komunikację z pracownikami oraz HR-ami firmy – profesjonaliści w tej dziedzinie zminimalizują ryzyko popełnienia błędów, weryfikują kandydata pod kątem potrzebnych dokumentów przed decyzją firmy o zatrudnieniu danej osoby. 

Podsumowując, współpraca z profesjonalnym dostawcą usług z obszaru legalizacji pracy i pobytu pracowników zagranicznych to przede wszystkim efektywne wsparcie procesów rekrutacji i zatrudnienia tych osób oraz inwestycja w stabilność firmy. W obliczu rosnącej mobilności pracowników na globalnym rynku świadome korzystanie z pomocy specjalistów staje się kluczowym elementem strategicznego zarządzania zasobami ludzkimi.×
W przypadku zainteresowania naszą ofertą zadzwoń: +48 790 680 062

    a my zadzwonimy do Ciebie