PRZECZYTAJ ARTYKUŁ:

Relokowaliśmy ponad 1000 specjalistów IT do Polski w ramach programu Poland.Business Harbour...


PRZECZYTAJ INNE ARTYKUŁY 
× PRZECZYTAJ ARTYKUŁ:

Relokowaliśmy ponad 1000 specjalistów IT do Polski w ramach programu Poland.Business Harbour...


PRZECZYTAJ INNE ARTYKUŁY 
PRZECZYTAJ
ARTYKUŁ:

PROGRAM POLAND
BUSINESS HARBOUR
Q
&
A
 

Relokacje pracowników

Proces relokacji pracowników może znacząco różnić się od branży i specyfiki firmy, jak również sytuacji rynkowej. Powodów relokacji może być wiele, jednak do najczęstszych należą zapotrzebowanie na wykwalifikowaną kadrę pracowniczą, tworzenie oddziałów firmy w nowych regionach, na co często składają się centra usług wspólnych.

Relokacja obcokrajowców do Polski – potrzeby pracodawców 

Relokacje obcokrajowców wiążą się z różnymi wyzwaniami i szeregiem procesów wymagających dobrej organizacji po stronie zespołu specjalistów, odpowiedzialnych za poszczególne obszary, z uwzględnieniem kwestii administracyjnych, prawnych, logistycznych, a także oczekiwań pracodawcy, jak i samych osób relokowanych. Spojrzenie na proces jako całość, daje odpowiedź na pytanie, dlaczego w kwestii relokacji pracowników warto zwrócić się do Mobirel.

Jako firma świadcząca usługi wsparcia cudzoziemców od 2015 roku, dysponujemy doświadczeniem, które sprawi, że pracownik nie tylko rozpocznie pracę u Państwa szybciej, ale i również łatwiej zaaklimatyzuje się, oraz wdroży w pracę w nowym miejscu.

relokacja pracownika

Relokacja pracownika ze wsparciem Mobirel

Nasze wsparcie w relokacji ma charakter kompleksowy i rozpoczyna się już na etapie planowania przenosin do Polski. Dedykowani konsultanci odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące procesu przeprowadzki i życia w Polsce, jakie może mieć cudzoziemiec przed przyjazdem do Polski, oraz bezpośrednio po – odciążając tym samym Państwa zespół HR. 

W momencie uzyskania przez Państwa kandydata wizy pracowniczej, w czym także zapewniamy nasze wsparcie, oferujemy Państwu opiekę nad pozostałymi obszarami relokacji. Począwszy od usługi związanej z transportem mienia osobistego obcokrajowca z każdego miejsca na świecie, przez pomoc w poszukiwaniu miejsca zamieszkania dla cudzoziemców (zarówno krótko- jak i długoterminowego), aż po kompleksową koordynację relokacji rodziny pracownika i pomoc w uzyskaniu zezwolenia na pracę.

Relokacja rodziny pracownika 

Przeprowadzka do innego państwa jest nierzadko długofalowym projektem, który oznacza zmiany nie tylko dla zatrudnionej osoby, ale również dla jej rodziny. Po otrzymaniu wizy pracowniczej w kraju swojej rezydencji, obcokrajowiec nabywa prawo do przyjazdu do Polski w celu zarobkowym. Otwiera to także drogę do przyjazdu do Polski współmałżonkowi, wraz z dziećmi, którzy pomimo nie posiadania odrębnego zezwolenia na pracę, wciąż mogą zawnioskować o wizę krajową niezwiązaną z podejmowaniem pracy, aby móc prowadzić dalsze życie rodzinne.

Chcąc oszczędzić obcokrajowcom stresu i zmartwień związanych ze zmianą środowiska otaczamy opieką jego, wraz z najbliższymi. Poza szczególnie często powierzanym nam zleceniem wsparcia w poszukiwaniu mieszkania dla pracowników, oferujemy także serwis zarządzania najmem, który uwzględnia m.in. kontakt z wynajmującym w imieniu najemców, pomoc z wszelkimi awariami w nieruchomości, oraz organizację sprzątania i opieki nad lokalem podczas nieobecności mieszkańców. Służymy radą podczas wyboru odpowiedniej placówki edukacyjnej dla dzieci cudzoziemców, oraz asystujemy podczas procesu rejestracji do niej. Towarzyszymy podczas otwarcia konta bankowego w wybranej placówce i oczywiście oferujemy wsparcie w zakresie przełamania barier kulturowych, w czym pomagają przygotowane przez nas przewodniki dedykowane konkretnym miastom, szkolenia międzykulturowe, oraz kursy języka polskiego. Jednocześnie dbamy o dopełnienie formalności w procesach legalizujących pobyt w Polsce wszystkich członków rodziny i zapewniamy ich płynny przebieg.

relokacje pracowników

Spersonalizowana oferta relokacji obcokrajowców

Indywidualne podejście do relokowanego pracownika jest niezwykle ważne, ponieważ każda firma, każda osoba, oraz każda sytuacja są inne. Wraz z Mobirel, mogą Państwo opracować spersonalizowany plan relokacji, na który mogą składać się usługi takie jak: 

 1. Rozszerzone konsultacje przed przyjazdem
 2. Wsparcie w uzyskaniu wizy pracowniczej
 3. Organizacja przeprowadzki mienia: koordynacja procesu przewozu mienia wedle standardów firmy z każdego miejsca na świecie.
 4. Organizacja tymczasowego zakwaterowania dla obcokrajowców 
 5. Wsparcie w wynajmie mieszkania docelowego, oraz w zawarciu umów z dostawcami mediów
 6. Zarządzanie najmem przez cały okres trwania umowy 
 7. Wsparcie w zapisie dziecka cudzoziemca do placówki edukacyjnej 
 8. Otwarcie konta bankowego
 9. Zameldowanie wraz z uzyskaniem numeru PESEL
 10. Wymiana prawa jazdy na polskie, oraz rejestracja pojazdu cudzoziemca 
 11. Organizacja nauki języka polskiego
 12. Szkolenia międzykulturowe

Zapewniamy Państwu stałą komunikację, oraz monitorujemy postęp w każdym z procesów. Gwarantujemy, że relokacja cudzoziemców z naszym wsparciem będzie procesem sprawnym i przewidywalnym.

Zapraszamy do kontaktu z nami. Z przyjemnością omówimy Państwa potrzeby i przygotujemy dla Państwa ofertę szytą na miarę.

×
W przypadku zainteresowania naszą ofertą zadzwoń: +48 790 680 062

  a my zadzwonimy do Ciebie